Ministerstwo Infrastruktury informuje iż 4 grudnia 2020r. obowiązuje ważna zmiana w dowodach rejestracyjnych: jeśli w dotychczasowym dowodzie zapełnimy wszystkie rubryki przeznaczone do wpisania terminu następnego badania technicznego, nie trzeba już będzie wymieniać dowodu rejestracyjnego pojazdu, jak było do tej pory. Na pewno takie rozwiązanie to oszczędność czasu i pieniędzy dla właścicieli pojazdów.

Nowe prawo także znosi obowiązek przekładania do rejestracji pojazdu dowodu własności, jeśli nie miało miejsca zmiana w zakresie jego własności od ostatniej rejestracji.

Dodatkowo nowa ustawa informuje, że można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu przy jego przerejestrowaniu na terenie Polski i posiada tablice spełniające właściwe przepisy wykonawcze.

W nowych przepisach twój pojazd, także może być zarejestrowany lub czasowo zarejestrowany w twoim tymczasowym miejscu zamieszkania, pod warunkiem że jesteś jego właścicielem.

Nowe przepisy znacznie usprawniają życie i na pewno będzie miało to także wpływ na kolejki w urzędach. Nie będzie potrzeby by stać bezsensownie w kolejce za nowym dowodem rejestracyjnym. Miejmy nadzieje, że przełoży się to na wydajność urzędów państwowych.