Jak przerejestrować samochód?

Ten problem zwykle jest wynikiem braku wiedzy i odpowiedniego przygotowania. Jeśli dobrze zaplanujesz wizytę w urzędzie i wyposażysz się we wszystkie niezbędne dokumenty, nie musisz obawiać się komplikacji. Jak przygotować się do przerejestrowania auta? Jakie dokumenty będą ci potrzebne? Ile zapłacisz za załatwienie wszystkich formalności?

Przerejestrowanie auta kupionego w Polsce.

Aby przerejestrować samochód, wybierz się do wydziału komunikacji odpowiedniego urzędu. Nie musisz stawiać się tam osobiście. Jeśli nie masz na to czasu lub możliwości, wszystkie formalności może załatwić w twoim imieniu pełnomocnik. Gdy wybierzesz członka swojej najbliższej rodziny, nie poniesiesz dodatkowych opłat.  Jeżeli za pośrednika wybierzesz osobę niespokrewnioną – zapłacisz 17 złotych opłaty skarbowej.

Wniosek o zarejestrowanie auta możesz zdobyć na dwa sposoby – pobierając go strony urzędu, drukując i uzupełniając w domu, bądź odebrać w urzędzie i wypełnić bezpośrednio przed oddaniem. Do wniosku powinieneś dołączyć swój dowód osobisty, umowę kupna-sprzedaży z przeglądem technicznym, dotychczasowe tablice rejestracyjne oraz, jeśli nią dysponujesz, kartę pojazdu. Jeśli do urzędu chcesz przyjechać rejestrowanym autem, zabierz narzędzia, którymi zdejmiesz tablice lub upewnij się, że na miejscu działa punkt, którego pracownicy zdemontują je za niewielką opłatą

Używany samochód ściągnięty z zagranicy.

Rejestrując auto, kupione poza granicami kraju, musisz przygotować się na więcej formalności. Do wniosku, poza wymienionymi wcześniej dokumentami, w takim przypadku powinieneś dołączyć również dowód opłacenia podatku akcyzowego, a jeśli kupiłeś go w kraju niebędącym członkiem UE – dowód odprawy celnej i świadectwo zgodności WE. Pamiętaj też, że dokumenty wystawione w obcym języku przed złożeniem w urzędzie muszą być przełożone przez tłumacza przysięgłego.

Tabela opłat rejestracji samochodu.

WYSOKOŚĆ OPŁAT REJESTRACJI SAMOCHODU
Pozwolenie czasowe, ważne 30 dni13,50 zł
Dowód rejestracyjny54 zł
Znaki legalizacyjne12,50 zł
Nalepka kontrolna18,50 zł
Tablice rejestracyjne80 zł
Opłata ewidencyjna2 zł
Łączna kwota do zapłaty180,50 zł
*wykaz opłat aktualny na 28.06.2019 r. 

Zakupując samochód w naszym salonie, My zajmujemy się wszystkim. Wybierasz swój wymarzony pojazd, płacisz bądź dobierasz raty i na drugi dzień odbierasz zarejestrowany samochód wraz z gwarancją 😊